# #

2 Οκτ 2010

ΜΕ ΝΙΚΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΙΕΡΙΚΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ - ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ 2-0

Σάββατο 2 Οκτωβρίου 2010
Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ το ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ του ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ. Κέρδισε τον πρώτο αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΜΕ 2-0 στα πέναλτυ.Σημειωτέον ότι το σκόρ του κανονικού αγώνα ήταν 0-0.
Σύμφωνα με την προκήρυξη του πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ προβλέπεται διαδικασία πέναλτυ και η νικήτρια ομάδα παίρνει 2 βαθμούς ενώ η ηττημένη ομάδα πάντα παίρνει 1 βαθμό.
Ο ΑΓΩΝΑΣ:
Ο αγώνας έγινε σε γήπεδο με πλαστικό χλοοτάπητα, στο γήπεδο της ΕΛΠΙΔΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ.
Σε όλη τη διάρκεια του παιγνιδιού η ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ υπηρείχε σε όλες τις γραμμές, έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, με αντίπαλο μία πολύ δυναμική ομάδα και έχασε αρκετές κλασσικές ευκαρίες να πετύσει γκόλ.
Η πιό κλασσικές ευκαιρίες, δύο στο πρώτο ημίχρονο με τον Συμεωνίδη και μία στο δεύτερο ημίχρονο όπου σε σούτ του ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΊΟΥ η μπάλλα πέρασε δίπλα στο κάθετο δοκάρι.Τελικά στη διαδικασία των πέναλτυ ο τερματοφύλακας του ΠΙΕΡΙΚΟΥ Ευριπίδης Τσιλεγγερίδης απέκρουσε δύο πέναλτυ και έτσι η ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ κέρδισε με 2-0.