# #

3 Απρ 2016

ΓΑΣ Σβορώνου-Όλυμπος Λεπτοκαρυάς 1-2

Προηγήθηκε νωρίς ο ΓΑΣ στο ντέρμπι του Σβορώνου με τον Όλυμπο αλλά η ομάδα της Λεπτοκαρυάς πέτυχε αρχικά ένα γκολ ισοφαρίζοντας σε πολύ σημαντικό χρονικά σημείο και με ένα δεύτερο τέρμα στην επανάληψη, έκανε την ανατροπή και πήρε το εκτός έδρας τρίποντο.
Σχετικά νωρίς ο Τσιτλακίδης με σουτ μέσα από την περιοχή του Σαρρή άνοιξε το σκορ για τον ΓΑΣ, βάζοντας την ομάδα του Σβορώνου οδηγό στο σκορ της αναμέτρησης.

Καλή εκτέλεση κόρνερ από τον Χούτα στο 15΄έδιωξε δύσκολα σε νέο κόρνερ ο Τσιλεγκερίδης.

Λίγο πρίν τη λήξη του ημιχρόνου ο ...
Κατσαρός ισοφάρισε σε 1-1 μετά από καλή σέντρα σε εκτέλεση φάουλ από τον Χούτα και με το γκολ αυτό μπήκαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο 48΄ο Τζόβας πραγματοποίησε μια φοβερή αλλαγή παιχνιδιού προς τα δεξιά και ο επερχόμενος Ελεζι κεραυνοβόλησε τον Τσιλεγκερίδη κάνοντας το 1-2 και την ολική ανατροπή.

Στο 55΄πολύ ωραία προσπάθεια και σέντρα του Τσιτλακίδη στην περιοχή του Σαρρή. Ο αμαρκάριστος Αγγελάκης δε θα πάρει καλό κοντρόλ αλλά θα πλασάρει, με τον τερματοφύλακα του ΓΑΣ όμως να απομακρύνει.

Στο 62΄ο Καζάλοφ μετά από εκτέλεση κόρνερ της ομάδας του, θα βρεθεί αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή αλλά θα πλασάρει άουτ.

Ο ΓΑΣ μετά τις αλλαγές που πραγματοποίησε θα πιέσει ψηλά για την ισοφάριση αλλά στις αντεπιθέσεις του ο Όλυμπος ήταν πολύ επικίνδυνος στο να φτάσει και σε 3ο γκολ.

Στο  70΄ ευκαιρία για γκολ ο ΓΑΣ με τον Τσιτλακίδη να αργεί και να διώχνουν σε κόρνερ οι αμυντικοί του Ολύμπου, ενώ και στο 73΄πολύ ωραία πάσα του Κυπαρίσση στον Ευαγγελόπουλο που σούταρε μέσα από την περιοχή άουτ.

Στο 86΄ο Καρτσαμπάς Α., σούταρε υπο πίεση μέσα απο την περιοχή αλλά το σουτ του πέρασε ψηλά άουτ.

Διαιτητής ο Ατματζίδης με βοηθούς του Γιαμούζη και Σαλτσίδη.

ΓΑΣ Σβορώνου (Γιώτης Αμανατίδης): Τσιλεγκερίδης, Αβριονίδης, Βούλγαρης, Καρτσαμπάς Σ., Παπαδόπουλος, Καρτσαμπάς Αλ., Κυζιρίδης (60΄Τριανταφύλλου), Δαλαμήτρας (70΄ Ευαγγελόπουλος), Αγγελάκης, (56΄Μαργαρίτης) Κυπαρίσσης, Τσιτλακίδης

Όλυμπος Λεπτοκαρυάς (Νίκος Μανίκας): Σαρρής, Αρζανας, Κατέλας, Σιαμήτρας, Καζάλοφ, Καζαμίας (46΄Τζόβας), Κατσαρός, Κουντουργιώτης (73΄Κατέλας), Ανδρονικίδης, Χούτας, Μπακάλης  (46΄Ελεζι)

ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΕΒΑΣΤΗΣ 0-2

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΚΑΤΑΧΑ-Α.Ε. ΔΡΥΑΝΙΣΤΑ  3-0 α.α.